Отримано перші зображення південного полюса Сонця

Космічний апарат «Solar Orbiter» передав перші в історії чіткі знімки нашої зірки. Пристрій належить Європейському космічному агентству.
Як вдалося з'ясувати медіаагенції «Останній Бастіон», астрономи зафільмували південний полюс завдяки новій похилій орбіті навколо Сонця. Тепер науковці досліджують отримані кадри й переосмислюють попередні знання про світило.
Ще у березні «Solar Orbiter» дивився на Сонце під кутом 17° нижче за екватор, що було достатньо для безпосереднього відображення південного полюса. Найближчими роками космічний апарат нахилить свою орбіту ще більше, тому найкращі види зірки ще попереду, обіцяють астрономи.
«Нові зображення допоможуть нам краще зрозуміти сонячні цикли, у яких магнітні бурі періодично змінюються тривалими періодами затишшя. Будь-яке зображення Сонця, яке ви коли-небудь бачили, було зроблено з екватора світила.
Це пояснюється тим, що Земля, інші планети та всі інші дійсні космічні апарати обертаються навколо Сонця в межах плоского диска, який називається площиною екліптики. Нахиляючи свою орбіту від цієї площини, «Solar Orbiter» показує Сонце під зовсім новим кутом», — заявили в Європейському космічному агентстві.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати, як американський орбітальний інфрачервоний космічний телескоп підтвердив спірне відкриття. Воно зроблене його попередником понад 20 років тому.